Veronica a câștigat cea mai recentă gală "Casa Iubirii" și a fost anunțată oficial drept prima finalistă a sezonului 4. Emoționată și recunoscătoare pentru susținerea primită, aceasta le-a transmis un mesaj fanilor săi:
"PUTERNICII MEI, am fost anunțată ca PRIMA FINALISTĂ ❤️ Vă iubesc și sunteți cei mai puternici! Mă mândresc cu voi până la stele...